Obsah fóra WRYKRYS.cz WRYKRYS.cz
oficiální fórum uživatelů technologického programu WRYKRYS - wrykrys.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

IP adresy a nefunkčnost

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WRYKRYS.cz -> wrykrys.cz
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
FIAM

PříspěvekZaslal: 25.4.2016, 22:36:23    Předmět: IP adresy a nefunkčnost Citovat

Přeji hezký den a jako první příspěvek zde mám oznámení o nefunkčnosti registrace a přihlášení do fóra.
V aktivačním mejlu je v aktivačním odkazu uvedena přímo IP adresa, ne jak je zvykem doménové jméno. Odkaz mi nefungoval a povedlo se mi účet aktivovat až po ručním přepsání IP adresy vaši doménou (www.wrykrys.cz) a to samé se mi stalo při přihlašování do diskuze. Nastavil jsem si automatické přihlášení po návratu (budu asi častějším hostem) a doufám, že adresa půjde z mé kache, protože na stránce je to špatně (možná jste změnili záznam DNS?).
Z mého pohledu nic opravovat nemusíte, horší to bude pro budoucí nováčky...
fiam
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lubomír Chudek
administrátor fóra

PříspěvekZaslal: 26.4.2016, 20:04:17    Předmět: Citovat

Dobrý den,
náš poskytovatel internetu (internethome) oznámil celému bloku domů, že nám od května nebude už nabízet připojení a vypověděl všem firmám i bytům smlouvu . Nový poskytovatel postupně připojuje a odpojuje různě větve, je to o to komplikovanější, že je tady jakýsi centrální rozvod pro zvonky, telefony, internet a televizi. Přepojením jsme přišli o veřejnou IP adresu a dostali novou. Při zapojování se vynuloval modem , takže momentálně jsme rádi, že se připojíme alespoň na internet. Do konce týdne snad dáme připojení www a konference do pořádku. Pevnou telefonní IP linku dostaneme zpátky tak do 10 dnů (tolik trvá přenesení čísla)Sad.
Popsané technické problémy take vysvětlují , proč jsme Vám ještě neodpověděli na Váš dotaz, nedokázali jsme se na něj v kanceláři podívat Shocked . Zítra se to panu Suchému snad podaří Very Happy . Z domova se na konferenci dostanu mnohem snáz, než v práci, kde je server na síti ve vedlejší kanceláři.

Hezký den

L.Ch
Vault
administrátor fóra

PříspěvekZaslal: 28.4.2016, 8:46:15    Předmět: Citovat

Dobrý den,
teoreticky už by to mělo fungovat. Problém vznikl z historických důvodů, kdy jsme web měli na komerčním hostingu a na náš server s veřejnou IP adresou jen přesměrování. Fórum tak mělo nastavenou také adresu na pevno, což nebyl ani po přesunu webu k nám na server problém až do té doby, než se z výše popsaných důvodů ta IP adresa změnila. Včera jsem to přehodil normálně na wrykrys.cz, tak by to snad mělo fungovat Smile
Děkujeme za upozornění.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FIAM

PříspěvekZaslal: 28.4.2016, 18:37:19    Předmět: Ano, funkční Citovat

Dobrý den
V tomhle mejlu (upozornění) to je ještě s IP adresou, ale další upozornění mi už přišlo správně s doménovým jménem. Jenom ta přístupnost opět zlobila, ale to asi má souvis s tím přesměrováním, ale tohle si musíte vyřešit sami. Já osobně bych volil vzdálený server i kdybych si jej měl zakoupit, vždyť sami vidíte co s Váma dělají poskytovatelé internetu. A žádná reklamace nefunguje, na rozdíl od vzdáleného serveru, nebo alespoň hostingu pro webové stránky...
Vault
administrátor fóra

PříspěvekZaslal: 29.4.2016, 8:43:23    Předmět: Citovat

Dobrý den,
první upozornění na novou zprávu Vám patrně přišlo ke zprávě od pana Chudka - tu psal ještě před tím, než jsem nastavení měnil, tedy v ní byla původní IP adresa, stejně jako předtím v registračním mailu. Nyní by to tedy už mělo být v pořádku, a jestli tomu rozumím dobře, tak upozornění na zprávu ode mě už Vám také v pořádku přišlo.
Případné výpadky budeme monitorovat, nová linka je tu zatím několik dní...
Hosting by byl i levnější, ale my tu potřebujeme mít z rozličných důvodů vlastní server, několik let s tím nebyl problém, bohužel jste se trefil zrovna do týdne, kdy došlo k těmto komplikacím se změnou poskytovatele.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FIAM

PříspěvekZaslal: 29.4.2016, 9:10:36    Předmět: OK Citovat

JJ, stávají se i horší věci, v každém případě Vám držím palce.
Peter
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra WRYKRYS.cz -> wrykrys.cz Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: