WRYKRYS.cz Forum Index WRYKRYS.cz
oficiální fórum uživatelů technologického programu WRYKRYS - wrykrys.cz

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

IP adresy a nefunkčnost

Post new topic   Reply to topic    WRYKRYS.cz Forum Index -> wrykrys.cz
View previous topic :: View next topic  
Author Message
FIAM

PostPosted: 25.4.2016, 22:36:23    Post subject: IP adresy a nefunkčnost Reply with quote

Přeji hezký den a jako první příspěvek zde mám oznámení o nefunkčnosti registrace a přihlášení do fóra.
V aktivačním mejlu je v aktivačním odkazu uvedena přímo IP adresa, ne jak je zvykem doménové jméno. Odkaz mi nefungoval a povedlo se mi účet aktivovat až po ručním přepsání IP adresy vaši doménou (www.wrykrys.cz) a to samé se mi stalo při přihlašování do diskuze. Nastavil jsem si automatické přihlášení po návratu (budu asi častějším hostem) a doufám, že adresa půjde z mé kache, protože na stránce je to špatně (možná jste změnili záznam DNS?).
Z mého pohledu nic opravovat nemusíte, horší to bude pro budoucí nováčky...
fiam
Back to top
View user's profile Send private message
Lubomír Chudek
administrátor fóra

PostPosted: 26.4.2016, 20:04:17    Post subject: Reply with quote

Dobrý den,
náš poskytovatel internetu (internethome) oznámil celému bloku domů, že nám od května nebude už nabízet připojení a vypověděl všem firmám i bytům smlouvu . Nový poskytovatel postupně připojuje a odpojuje různě větve, je to o to komplikovanější, že je tady jakýsi centrální rozvod pro zvonky, telefony, internet a televizi. Přepojením jsme přišli o veřejnou IP adresu a dostali novou. Při zapojování se vynuloval modem , takže momentálně jsme rádi, že se připojíme alespoň na internet. Do konce týdne snad dáme připojení www a konference do pořádku. Pevnou telefonní IP linku dostaneme zpátky tak do 10 dnů (tolik trvá přenesení čísla)Sad.
Popsané technické problémy take vysvětlují , proč jsme Vám ještě neodpověděli na Váš dotaz, nedokázali jsme se na něj v kanceláři podívat Shocked . Zítra se to panu Suchému snad podaří Very Happy . Z domova se na konferenci dostanu mnohem snáz, než v práci, kde je server na síti ve vedlejší kanceláři.

Hezký den

L.Ch
Vault
administrátor fóra

PostPosted: 28.4.2016, 8:46:15    Post subject: Reply with quote

Dobrý den,
teoreticky už by to mělo fungovat. Problém vznikl z historických důvodů, kdy jsme web měli na komerčním hostingu a na náš server s veřejnou IP adresou jen přesměrování. Fórum tak mělo nastavenou také adresu na pevno, což nebyl ani po přesunu webu k nám na server problém až do té doby, než se z výše popsaných důvodů ta IP adresa změnila. Včera jsem to přehodil normálně na wrykrys.cz, tak by to snad mělo fungovat Smile
Děkujeme za upozornění.
View user's profile Send private message Send e-mail
FIAM

PostPosted: 28.4.2016, 18:37:19    Post subject: Ano, funkční Reply with quote

Dobrý den
V tomhle mejlu (upozornění) to je ještě s IP adresou, ale další upozornění mi už přišlo správně s doménovým jménem. Jenom ta přístupnost opět zlobila, ale to asi má souvis s tím přesměrováním, ale tohle si musíte vyřešit sami. Já osobně bych volil vzdálený server i kdybych si jej měl zakoupit, vždyť sami vidíte co s Váma dělají poskytovatelé internetu. A žádná reklamace nefunguje, na rozdíl od vzdáleného serveru, nebo alespoň hostingu pro webové stránky...
Back to top
Vault
administrátor fóra

PostPosted: 29.4.2016, 8:43:23    Post subject: Reply with quote

Dobrý den,
první upozornění na novou zprávu Vám patrně přišlo ke zprávě od pana Chudka - tu psal ještě před tím, než jsem nastavení měnil, tedy v ní byla původní IP adresa, stejně jako předtím v registračním mailu. Nyní by to tedy už mělo být v pořádku, a jestli tomu rozumím dobře, tak upozornění na zprávu ode mě už Vám také v pořádku přišlo.
Případné výpadky budeme monitorovat, nová linka je tu zatím několik dní...
Hosting by byl i levnější, ale my tu potřebujeme mít z rozličných důvodů vlastní server, několik let s tím nebyl problém, bohužel jste se trefil zrovna do týdne, kdy došlo k těmto komplikacím se změnou poskytovatele.
View user's profile Send private message Send e-mail
FIAM

PostPosted: 29.4.2016, 9:10:36    Post subject: OK Reply with quote

JJ, stávají se i horší věci, v každém případě Vám držím palce.
Peter
Back to top
Post new topic   Reply to topic    WRYKRYS.cz Forum Index -> wrykrys.cz All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Protected by Anti-Spam ACP